Bezkontaktný čistiaci systém ShearClean™

Systém čistenia Meech ShearClean™ je inovatívny systém, ktorý je založený na patentovanej technológii, ktorá využíva aerodynamické a fluidné dynamické technológie na dosiahnutie najvyššej úrovne účinnosti čistenia bez potreby fyzického kontaktu systému s čisteným povrchom.

Čistiace valce pracujú vo veľmi vysokej rýchlosti otáčania, obvykle do 1 mm od povrchu materiálu. Konštrukcia valcov je optimalizovaná na vytvorenie vysokorýchlostnej vrstvy vzduchu. Energia tejto vrstvy zasahuje materiál a vystavuje aj tie najmenšie častice silnej čistiacej sile. Nízkotlaková oblasť s vysokou rýchlosťou, vytvorená valcami, zdvíha a odstraňuje častice z povrchu materiálu a prenáša ich do vákuovej extrakčnej komory, z ktorej sú odsávané do filtra vzduchotechnickej jednotky (AHU).

Systémy ShearClean™ obsahujú štyri ionizačné tyče Meech, ktoré zaisťujú neutralizáciu statického náboja na materiáli pred aj po čistení. Vyrábajú sa v obojstrannom vyhotovení. Odstraňujú nečistoty od veľkosti 0,3 mikrónov pri rýchlosti materiálu do 600m za minútu.  

 

Datasheet PDF

 

MEECH